Doorgaan naar hoofdcontent

Leeswijzer


Thema's of onderwerpen vindt u hieronder alfabetisch via de labels of via de labelwolk op Animal Freedom.
Klik hier voor het beleid om uw privacy te beschermen.
Kijk op ook Facebook voor onze reactie op de actualiteit.


(klap de labels open om interessante onderwerpen te vinden)


Labels

Meer tonen

Virtuele kip bij strijd voor meer dierenwelzijn

Het dierenwelzijn verbeteren door de introductie van virtueel vee. Dat stelt schapenhouder en oud-NAJK-voorzitter Jehan Bouma voor tijdens een symposium van de Partij voor de Dieren (PvdD) op het Van Hall instituut in Leeuwarden.
”Met een heffing op vlees kan het dierenwelzijn verbeteren, maar dan moet dat geld wel goed besteed worden”, aldus Bouma. Hij stelt voor om virtuele kippen in te voeren. ”Hiermee heeft een pluimveehouder geen nadelig effect op zijn inkomen wanneer hij bijvoorbeeld zestien kippen gaat houden per vierkante meter in plaats van twintig. Hij krijgt er dan vier virtuele kippen bij waar hij wel inkomen voor krijgt, maar die geen plaats innemen in de stal”. De PvdD doet het plan af als ’een doekje voor het bloeden’.

Misschien is het een idee voor een actiegroep voor dierenwelzijn: richt een boerderij met louter virtuele dieren, vraag bij het LNV subsidie en gebruik het geld om dierenwelzijn in de intensieve veehouderij te verbeteren.
Het moet gek gaan als dit budget het normale budget niet vele malen zal overtreffen….

Einde blog; terug naar ….

…bovenaan de pagina of naar de inleiding of naar een ander onderwerp (zie labels).

Datum van publicatie kan geantedateerd zijn om de volgorde van de blogs aan te passen.